دنیای هیجان‌انگیز کامیک
درباره پی‌نما


اولین انتشارات تخصصی کتاب‌های کامیک در ایران


انتشارات موسسه فرهنگی هنری خراسان اولین و بزرگ‌ترین انتشارات کتاب های کامیک (پی‌نما) در ایران است. ما از سال 1391 تولید کتاب های کامیک را آغاز کردیم و در طول این سال‌ها هر روز نوآوری جدید و محصولی متفاوت را روانه بازار کردیم تا برای کودکان فارسی زبان ایران و تمام جهان، دنیای هیجان‌انگیز بسازیم. دنیایی پر از قهرمانان دوست‌داشتنی با داستان‌هایی نفس‌گیر بر پایه قصه‌ها و داستان‌های باستانی و قدیمی ایرانی. درباره‌ داستان‌هایی که سال‌هاست فراموش شده است و تعداد کمی آن‌ها را به یاد دارند.
تیم ما دغدغه فراوانی نسبت به کودکان و پاسداشت فرهنگ ایرانی در کنارهم دارد و به همین دلیل داستان‌های کهن ایرانی را در قالبی نو و شخصیت‌هایی ماندگار دوباره زنده کرده است. شخصیت های سرداران، پهلوانان و قهرمانان ایرانی در قالب هنر جذاب پی‌نما درآمیخته تا کودکان را با دنیای عجیب تصویر و کلمات آشنا کند و جهانی نو از خلاقیت برای‌شان بسازد. جهانی پر رنگ‌تر از سینما و هیجان‌انگیزتر از تلویزیون، اما در قالب کلمات و نقاشی؛ دنیای کتاب های کامیک.


تیم ما

ما چطور کار می‌کنیم؟

ایده پردازی


اولین قدم برای خلق یک کامیک برگزاری جلسه‌های ایده‌پردازی و انتخاب داستان‌هایی است که هم پتانسیل تبدیل شدن به کامیک را داشته باشند و مخاطب پروپاقرصی برای موضوعاتش وجود داشته باشد.

انتخاب موضوع و سناریونویسی


پس از انتخاب داستان باید برای شخصیت‌های آن شناسنامه و برای کل کتاب سناریویی تهیه کرد، چون کتاب‌های کامیک به شکل تصویری روایت کننده داستان هستند و نیازمند انسجام تصویری‌اند.

استوری برد و طراحی


طراحی استوری‌برد و طراحی کتاب بیش از دیگر قسمت‌های تولید آن برای کامیک‌بازها آشناست. در این بخش مرحله به مرحله صفحات کتاب بر اساس ساختار داستان استوری برد و اتود زده می‌شود.

رنگ‌امیزی و طراحی نهایی


رنگ‌آمیزی و طراحی نهایی به این معناست که کتاب بر اساس رنگ، موضوع و بافت تصاویر صفحه‌بندی و رنگ‌آمیزی می‌شود تا بهترین ساختار ممکن برای انتقال روایت را به خواننده بدهد. >